Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje?

0
62
Rate this post

Ubezpieczenie na wakacje nie jest obowiązkiem turysty, a jedynie jego dobrą wolą. Warto jednak o nie zadbać i wykupić odpowiednie zabezpieczenie na podróż. Dzięki temu w przypadku wypadku lub hospitalizacji unikniesz pokrywania kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Kiedy rozpocząć poszukiwania ubezpieczenia na wakacje?

Poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia na wakacje najlepiej jest rozpocząć przynajmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na zastanowienie się, jakiej ochrony potrzebujesz oraz będziesz mógł sprawdzić dostępne na rynku oferty ubezpieczeniowe. Warto porównać ze sobą przynajmniej kilka ofert, ponieważ ubezpieczyciele często oferują różny zakres ochrony w podobnych cenach. Trzeba też pamiętać, że wysokość składki ubezpieczenia uzależniona jest wyłącznie od kursu euro danego dnia, nie ma więc znaczenia, z jakim wyprzedzeniem wykupisz polisę.

Czy warto kupić ubezpieczenie na wakacje oferowane wraz z wycieczką?

Biura turystyczne zazwyczaj oferują swoim klientom produkty jednego ubezpieczyciela. Kupując więc ubezpieczenie w komplecie z wycieczką, nie będziesz mieć możliwości wyboru stawki i zakresu ubezpieczenia. Ubezpieczenie w komplecie z wycieczką najczęściej oferuje standardowy zakres polisy, bez dodatkowych opcji. Prawdopodobnie nie będzie ono uwzględniało Twoich niestandardowych aktywności, na przykład uprawiania sportów wysokiego ryzyka, takich jak: nurkowanie, wspinaczka, windsurfing czy jazda konna. Jeśli więc planujesz tego typu atrakcje, sprawdź, czy ochrona od tego typu sportów została uwzględniona w proponowanej Tobie polisie.

Ubezpieczenie na wakacje – jaką sumę ustalić?

Wyjeżdżając do Europy minimalną sumą ubezpieczenia, powinno być 25-30 tys. euro. Taka kwota jest w stanie zagwarantować Ci dziesięciodniową hospitalizację w szpitalu. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę przewlekłą, bez względu na miejsce i okres wyjazdu, standardową polisę powinieneś rozszerzyć o ryzyko zachorowania na choroby.

Czy warto kupować ubezpieczenie na wakacje przez Internet?

Kupowanie polisy ubezpieczeniowej przez Internet jest szczególnie dobrym pomysłem w przypadku osób, które chciałyby lub są zmuszone dokonać zakupu polisy bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie kupione przez Internet jest tak samo wartościowym zakupem, jak to u agenta ubezpieczeniowego. Kupując ubezpieczenie przez Internet, również dostajesz numer polisy ubezpieczeniowej. Jest to wystarczające potwierdzenie wykupionego ubezpieczenia, aby móc się w razie potrzeby ubiegać o zwrot kosztów leczenia.