Nowości:

Teneryfa – tu znajdziesz najciekawsze zabytki Wysp Kanaryjskich

Teneryfa – tu znajdziesz najciekawsze zabytki Wysp Kanaryjskich

Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych wysp należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Teneryfa plaże w pobliżu Santa CruzTeneryfa kusi cudownymi plażami, rajskimi krajobrazami i wspaniałymi walorami przyrodniczymi. Jednak ta leżąca na wodach Oceanu Atlantyckiego wyspa może zaoferować odwiedzającym ją turystom znacznie więcej. Nigdzie indziej, jak właśnie na Teneryfie podziwiać można najciekawsze zabytki na Wyspach Kanaryjskich.
Santa Cruz

Największym miastem, a jednocześnie stolicą Teneryfy jest Santa Cruz, tętniące życiem przez cały rok. To doskonała propozycja na spędzenie urlopu dla miłośników sportów wodnych, takich jak żeglarstwo czy windsurfing, amatorów zakupów, spragnionych słodkiego lenistwa w promieniach słońca czy chcących przeżyć karnawał na jednej z najpiękniejszych wysp tego hiszpańskiego archipelagu. A znajdujące się w mieście zabytki są bez wątpienia swoistymi świadectwami jego historii.

Wśród największych atrakcji wyróżnia się XVII-wieczny zamek San Juan Bautista oraz pozostałości zamku San Cristobal, które były najważniejszymi budowlami fortyfikacyjnymi Santa Cruz. Podczas pobytu warto także znaleźć czas na wizytę w Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Sztuk Pięknych. Ciekawym miejscem jest również Palacio de Carta, jeden z najstarszych budynków na wyspach oraz Auditorio de Tenerife, będący z kolei popisem współczesności.
Puerto de la Cruz

Niezwykle chętnie odwiedzanym miastem na wyspie jest także Puerto de la Cruz usytuowane na północnym wybrzeżu Teneryfy. Puerto de la Cruz przyciąga nie tylko wspaniałymi plażami czy błękitem oceanu, ale również fantastyczną atmosferą, będącą połączeniem pielęgnowanych od wieków tradycji oraz nowoczesności, które wspólnie tworzą zaskakująco zgrany duet, zdobywający serca turystów.

Latarnia Morska na TeneryfieZestawienie najcenniejszych obiektów zabytkowych w Puerto de la Cruz otwiera Casa Aduana, dom wybudowany w pierwszej połowie XVII wieku w stylu typowym dla tego regionu. Duże zainteresowanie wzbudza też Castillo de San Felipe, niegdyś służący do obrony przed piratami, dziś będący kulturalnym centrum miasta. Puerto de la Cruz może poszczycić się także z wyjątkowo malowniczym portem, a ponadto parkiem Taoro z luksusowym kasynem oraz powstałym pod koniec XVIII wieku ogrodem botanicznym.
Costa Adeje i Isla Baja

Nie mniej atrakcyjnymi regionami turystycznymi Teneryfy są również Costa Adeje i Isla Baja. Costa Adeje znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy, a słynie przede wszystkim z tętniących życiem, ale bardzo malowniczych kurortów. Natomiast Isla Baja to destynacja polecana głównie poszukującym prawdziwej oazy ciszy i spokoju, gdzie otulając się cudownymi krajobrazami można zapomnieć o cywilizacyjnym zgiełku.

Jeśli naszym marzeniem są wakacje na Wyspach Kanaryjskich w wariancie all inclusive, Teneryfa będzie bez wątpienia znakomitą propozycją na jego spełnienie. A wybierając jedną z ofert dostępnych np. na fly.pl, zapierające dech w piersiach widoki, piękna, słoneczna pogoda, bajkowe plaże, błękit oceanu oraz inspirujący powiew historii, skrywanej w zabytkowych murach, znajdą się niemal w zasięgu ręki.