Hotele nad morzem

0
55
Rate this post

Morze Bałtyckie to wciąż obok Sudet z Zakopanem najpopularniejeszy wakacyjny kierunek. Dobre ceny, dużo atrakcji i zabytków, ale przede wszystkim kąpiele w morzu i opalanie. To wszystko sprawia, że Polacy wybierają od lat hotele nad morzem. Jakie są najpopularniejsze morskie kierunki?

To przede wsystkim Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot. To dobry kierunek dla tych który wolą lato w mieście. Trójmiasto to moc zabytków na czele z Bramą Żuraw w Gdańsku. To także bogate życie nocne.
Miłośnikom mniejszych miejscowości, ale ze wciąż z rozbudowaną bazą turystyczną polecamy Rowy, Dąbki, czy Rewal. Panuje tu spokój małych miasteczek i jest blisko do morza. Jednocześnie jest tu wszystko, co turyści potrzebują.
Warto także wybrać się do Łeby lub Ustki. Miasta te leżą na granicy Słowińskiego Parku Narodowego. Można tu podziwiać wydmy ruchome i unikatową roślinność.
Morze warto odwiedzić nie tylko dla odpoczynku, ale i zdrowia. Bałtyk to trzy doskonałe udrowiska – Międzyzdroje, Kołobrzeg i Świnoujście. Są one znane z kąpieli solankowych. Morze to zatem miejsce dla każdego