Droga do Maroka

0
70
Rate this post

Droga do Maroka może odbywać się w różny sposób – w zależności od preferencji podróżujących. Jest kilka sposobów, aby się tam dostać – jak zresztą w przypadku podróży do każdego innego kraju.

W zależności od tego, ile podróżujący chce przeznaczyć pieniędzy na wyjazd oraz ile czasu chce na niego poświęcić, sposoby dojazdu do Maroka są różnorakie.

Wybór drogi do Maroka

Wybór drogi do Maroka wiąże się z wyborem przejazdu. Przede wszystkim jest to przejazd samochodem (a tu można wyróżnić kilka rodzajów: własne auto, autokar lub autostop), następnie przelot samolotem. To chyba najpopularniejsze sposobu dostania się do tego kraju.

Bezpośrednio z Polski nie można dostać się do Maroka samolotem. Najbliższe lotnisko oferujące tę możliwość znajduje się w Berlinie – tam również trzeba dotrzeć na własną rękę. Internauci najlepiej wypowiadają się na temat najtańszych linii lotniczych, czyli Ryanair, wspominają też o liniach EasyJet jako o najwygodniejszym sposobie podróżowania do Maroka. Nie są to natomiast jedyne Lionie latające do Maroka. W Ryanairze zamkniemy się w kosztach przelotu w postaci 450-550 zł, a jeśli zarezerwujemy je odpowiednio wcześniej, to nawet w 200 zł.

Drogi w Maroku

Jakość dróg w Maroku jest bardzo dobra (przynajmniej tych znajdujących się w miastach, czyli dróg głównych). Drogi znajdujące się w pobliżu gór są zniszczone bardziej niż przeciętnie, dlatego trzeba na nich zwolnić nawet do 5 km/h, no ale cóż – takie uroki gór.

Jeśli chodzi o sposób poruszania Dię po drogach Maroka, to jako Polacy możemy już chwalić się delikatnym doświadczeniem w tej kwestii. Otóż w Maroku trzeba uważać na drogach przede wszystkim na wszechobecne osły, które pojawić się mogą na drodze niespodziewanie i utrudnić przejazd, uczynić go niemożliwym albo nawet zepsuć cały wyjazd spowodowaniem stłuczki. A skąd porównanie do Polski? W Polsce często jeszcze w małych miejscowościach można natknąć się na wędrujące krowy albo szybko biegnące konie. Tak więc Polak jakiś rodzaj zahartowania już będzie miał.

W Maroku trzeba też uważać na bawiące się dzieci, ponieważ lubią one, jak to dzieci, niespodziewanie pojawić się na drodze.

Na drogach Maroka panuje ciągły chaos. Aby tam jeździć bezpiecznie, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Nie ustrzeżemy się wzrostu napięcia i zdenerwowania, ale, niestety, jest to nieuniknione na drogach tego kraju.

Przy drogach często można spotkać policjantów, przez co należy zwolnić, ale potem puszczają wolno bez konsekwencji.

Naciągacze to również zjawisko normalne i powszechne znane w Maroku. Widząc obcego, usłużny Marokańczyk podejdzie do samochodu i zaproponuje pomoc. Zwykle nie jest to pomoc bezinteresowna. Chodzi mu o wyłudzenie pieniędzy za tak zwane udzieleni pomocy i wskazanie drogi. Jeśli naprawdę nie istnieje konieczność, abyś dowiedział się, w jakim kierunku powinieneś jechać, to nie korzystaj z tej dziwnej pomocy, inaczej nie ustrzeżesz się drobnych problemów.

W podróż do Maroka

Przesiadki to nie jest problem dla tych, którzy marzą o spędzeniu urlopu w pięknym Maroku. Warto poświęcić choć jedne wakacje, aby udać się tam i zakosztować piękna tego kraju, co może się okazać jedyną okazją w życiu.