Jak tanio spędzić wymarzone wakacje?

0
37
Rate this post

Zdarza się, że już na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed długo oczekiwanymi wakacjami Twoi znajomi jeden po drugim wymieniają się atrakcjami, które zafundują sobie w czasie tegorocznego urlopu. Ty z uwagą przysłuchujesz się ich pogawędce, jednak w głębi duszy piekielnie im zazdrościsz, gdyż z powodów materialnych nie będziesz mógł sobie pozwolić na takie „rarytasy”. Nic straconego! Wymarzony urlop to nie zawsze taki, który pochłania wszelkie oszczędności. Nawet nie wyjeżdżając z miasta można ciekawie spędzić czas urlopu.

Wypad „za miasto” i inne takie…

Ruch na ulicy, ciągłe odgłosy przejeżdżających samochodów, krzyki sąsiadów – to podstawowe czynniki, które skłaniają Nas do wyjazdu choćby na jeden dzień. Błoga cisza, słoneczna pogoda, a także piękno przyrody przyciągają coraz to nowszych zwolenników. Warto zapakować w podróżny plecak koc, ciekawą lekturę, krzyżówki, odtwarzacz mp3, a także zabawki dla dzieci i z samego rano udać się na działkę za miastem. Taki wyjazd pozawala nie tylko się odprężyć, ale co najważniejsze – zbliżyć się do rodziny.

Wyprawa w góry to także świetna alternatywa dla podreperowania Naszej kondycji. Rodzinna, górska wyprawa zakończona ogniskiem na szczycie zdobytej góry z pewnością ucieszy nie jednego z Nas.

„Wakacje w mieście”, które są organizowane przez władze miasta są kolejnym dowodem na to, jak tanio i ciekawie spędzić można czas urlopu. W repertuarze są zaplanowane grupowe wyjazdy do ciekawych zakątków Naszego kraju, ale także wyjazdy do okolicznych muzeów, jaskiń czy też ogrodów, które dostarczają nie tylko pozytywnych wrażeń, ale również przydatnych ciekawostek.

Sytuacja ulega zmianie jeżeli jesteśmy singlami. Z grupą najbliższych przyjaciół można udać się w ustalone wcześniej miejsce, a cenę takiego wojażu podzielić na ilość uczestników. Nie trzeba wcale korzystać z pięcio gwiazdkowych hoteli czy korzystać z wyżywienia ‘all inclusive’, aby przeżyć wymarzony urlop.

Dla osób z bardziej bogatym budżetem proponuję się korzystanie z oferty ‘Last minute’. Jak sama nazwa wskazuje – ostatnia minuta na tzw. przyszykowanie się do wyjazdu. Wiele ludzi ze względów niezależnych od siebie na kilka dni czy nawet godzin przed, rezygnuje z wyjazdu. Dlatego też warto często i regularnie odwiedzać strony biur turystycznych, gdyż za naprawdę niewielką kwotę na przysłowiową „ostatnią chwilę” można przeżyć przygodę życia.

Wakacje mają być przede wszystkim czasem poświęconym rodzinie i najbliższym. To okres, w którym większą uwagę poświęcamy bliskim, nadrabiamy przeróżne zaległości, a także staramy się odprężyć, aby do pracy wrócić pełnym sił i zapału.