Langwedocja

0
35
Rate this post

Winiarską stolicą Langwedocji jest Beziers. Miasto położone jest bardzo malowniczo na wzgórzach opływanych przez wody rzeki L?Orb. Z szerokiej doliny prowadzą do miasta mosty, a już z daleka widać ogromne mury i wieże katedry St ? Nazaire. W tym mieście koniecznie trzeba zobaczyć także cudowne zamki i starożytne akwedukty. W październiku odbywa się tu festiwal wina i wspaniałe zabawy z tym związane oraz degustacja miejscowych trunków powstałych z winorośli.
Następnym miejscem w Langwedocji godnym odwiedzenia jest na pewno Carcassonne, leżące pośród winnic w dolinie Aude. Miasto zachwyca przede wszystkim wspaniałą architekturą Starego Miasta, które otoczone jest murami poprzetykanymi 52 wieżami, basztami i bramami. Jest tu także wspaniały zamek a wszystko to wygląda wprost bajecznie wieczorem, gdy jest w specjalny sposób oświetlone.
Langwedocja nie tylko starą architekturą może się poszczycić, bo gdy trafimy do żeglarskiej miejscowości La Grande Motte naszym oczom ukaże się wprost futurystyczny widok ekskluzywnej mariny i hoteli e kształcie piramid?