Nowości:

Ziemia Lubuska

Ziemia Lubuska

Ziemia Lubuska to lasy i jeziora. Ziemia Lubuska to winobranie w Zielonej Górze i grzybobranie w Borach Dolnośląskich. Ale także ciekawe zabytki historyczne takie jak na przykład zamek w Łagowie, wybudowany przez średniowiecznych zakonników ? rycerzy joannitów ( dzisiaj mieści się tutaj bardzo elegancki hotel zapełniający się celebrytami w czasie trwania Łagowskiego Lata Filmowego), klasztor w Gościkowie ?Paradyżu, gdzie do największej atrakcji tego miejsca, czyli cudownego Obrazu Matki Boskiej paradyskiej, co roku zmierzają liczne pielgrzymki.
Innym ciekawym miejscem na tych ziemiach jest ciągnący się przez 30 kilometrów Międzyrzecki Rejon Umocniony, czyli labirynt starych niemieckich fortyfikacji, w których mieści się rezerwat nietoperzy Nietoperek.
Ziemia Lubuska słynęła niegdyś jako siedziba zakonu Templariuszy, o których bogactwie krążyły prawdziwe legendy, a te ściągały tu poszukiwaczy skarbów.
Na Ziemi Lubuskiej, co roku odbywają się turnieje rycerskie w Kożuchowie, Międzyrzeczu i Krośnie Odrzańskim. Warto w tym okresie przyjechać na te zachodnie rubieże Polski i sprawdzić jak dawniej toczyły się rycerskie walki?