Nowości:

Hiszpania – co zwiedzać oprócz Barcelony

Hiszpania – co zwiedzać oprócz Barcelony

Hiszpania to kraj naszpikowany zabytkami, pozostałościami przeszłych kultur i przepięknymi widokami.

W Hiszpanii trudno się nudzić, jednak większość turystów uderza zazwyczaj w najbardziej rozreklamowane miejsca Hiszpanii.

Do takich miejsc z pewnością należy Barcelona. Tutaj przyjeżdża praktycznie każdy, kto do Hiszpanii jedzie pierwszy raz. Co zatem warto zobaczyć poza Barceloną, gdzie zapuścić się wyjeżdżając ze stolicy Katalonii.

Kilkaset kilometrów od Barcelony, a dokładnie mówiąc po przekątnej Hiszpanii znajduje się najbardziej na południe wysunięty zakątek Europy, czyli Gibraltar. To już prawie Afryka, jedyne miejsce w Europie, co sugerują występujące tutaj na wolności małpy magoty. Gibraltar z zapierająca dech w piersiach cieśniną stanowi terytorium Wielkiej Brytanii, miejsce godne zobaczenia.

Co zwiedzać w HiszpaniiCzwartym co do wielkości miastem Hiszpanii jest Sewilla położona na wybrzeżu Costa de la Luz. Sewilla znana jest ze wspaniałego kompleksu pałacowego Alcazar, którego budowę rozpoczęto blisko 1000 lat temu. Do najbardziej znanych dzielnic Sewilli należy Santa Cruz, odwiedzana licznie przez turystów z całego świata z uwagi między innymi na jedną z największych katedr gotyckich świata Santa Maria.

Ciekawym miastem godnym odwiedzenia jest Almeria. Położona na Costa Almeria, miasto jest stolicą regionu i dość dużym portem. Almeria to miejsce bogate w zabytki i budowle minionych epok, mamy tutaj fortyfikacje jeszcze z czasów Maurów, twierdzę San Cristobal czy katedrę Nuestra Sinora.

Z kolei Giron na Costa Brava, położona nad rzeką Onyar obfituje z zabytki średniowieczne, romańskie, gotyckie i barokowe, jednak główna atrakcją turystyczną Girony jest najlepiej w Europie zachowana Dzielnica Żydowska. Wszystkie te osobliwości Giron, stanowiące jeden wielki zespół architektoniczny, można podziwiać spacerują uliczkami starego miasta.