Ibiza

0
59
Rate this post

Ibiza leży około 80 km od granic Hiszpanii na Morzu Śródziemnym. Ibiza stanowi cel wakacyjnych podróży głównie Brytyjczyków, Francuzów i Niemców.

Coraz częściej na wczasy na Ibizę wybierają się również Polacy. Regularne promy na Ibizę odpływają z Barcelony i z Walencji. Jednak najprościej dostać się na Ibizę można korzystając z tanich linii lotniczych. W sezonie na Ibizę latają samoloty w cenie około 800zł za bilet w dwie strony. W stolicy Ibizy jest port lotniczy.

Na Ibizie pełnię sezonu mamy od maja do końca października. Kto nie lubi zbyt wysokich temperatur powinien unikać tych miesięcy wybierając się na Ibizę. Jednakże w miesiącach od października do końca roku pogoda na Ibizie nie jest już gwarantowana. Przelotne opady mogą również wystąpić w kwietniu i wrześniu. Lipiec i sierpień to na Ibizie niebo bezchmurne i słoneczne.

Jeżeli wybieramy się na wczasy na Ibizę z biurem podróży to musimy liczyć się z kosztem od dwóch do trzech tysięcy złotych, w zależności od tego czy jedziemy na tydzień czy na dwa tygodnie. Komunikacja na Ibizie to głównie tramwaje wodne, które są stosunkowo niedrogie. Po miastach, z resztą bardzo małych, najlepiej poruszać się pieszo. Odradzamy wynajmowanie samochodu na Ibizie. Nietrudno tu o wypadek na drodze, a ceny również mogą odstraszać.

Menu na Ibizie to przede wszystkim ryby i owoce morza. Oprócz tego jagnięcina i drób, smażone warzywa, oliwki i oliwa z oliwy dodawana do prawie wszystkich potraw. Jeśli chcemy przywieźć z wakacji na Ibizie jakieś pamiątki warto zainteresować się popularnymi tutaj nalewkami ziołowymi sprzedawanymi w ciekawych i oryginalnych butelkach. Jeśli chodzi o pamiątki bardziej trwałe to Ibiza słynie z plecionych sandałów, toreb i wiklinowych koszy.

Plaże na Ibizie są zarówno dzikie jak i strzeżone. Niektóre mniej lub bardziej zadbane, piaszczyste i kamieniste. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Najatrakcyjniejsze plaży na Ibizie znajdują się niedaleko miasta Ibiza, czyli stolicy czyli Ibizy. Najbardziej znana plaża i najbardziej ekskluzywna to Playa de Talamanca. Plaże na Ibizie są bezpłatne.