Nowości:

Hiszpania Costa de la Luz

Hiszpania Costa de la Luz

Hiszpania to wspaniały kraj gdzie niepowtarzalna kultura ludzi zamieszkujących go miesza się z nieprawdopodobnymi widokami i pięknymi krajobrazami, które wyrzeźbiła sama natura.

Jednym z częściej odwiedzanych prze turystów regionów jest Wybrzeże Światła Costa de La Luz. Piękne plaże Wybrzeża Światła, bezkresne ciepłe morze i fantastyczna hiszpańska kuchnia, to wszystko sprawia że wczasy w Hiszpanii na Costa de la Luz na długo pozostają w pamięci szczęśliwców którzy mają okazję tutaj przyjechać.

Wakacje w Hiszpanii
Poza niekończącym się wylegiwaniem na plaży, bo przecież słońce świeci na Costa de la Luz ponad 300 dni w roku, w pobliżu znajdują się takie słynne miejscowości turystyczne jak chociażby Sewilla, Malaga, Cordoba i Cieśnina Gibraltarska czyli swego rodzaju brama do Afryki.

Do Hiszpanii na Costa de la Luz najlepiej wybrać się samolotem. To praktycznie droga na koniec Europy, dlatego warto skorzystać z bezpiecznego, szybkiego i komfortowego środka transportu jakim jest samolot. Tanie linie lotnicze zapewnią również lot w korzystnej cenie. Wyloty praktycznie z wszystkich polskich portów lotniczych. Czas przelotu to ponad 4 godziny z Warszawy do Faro.

Do Hiszpanii lecimy tanimi liniami lotniczymi na dowód osobisty lub paszport, który musi być jednak ważny przynajmniej jeszcze przez poł roku. Na Wybrzeżu Światła czas lokalny jest taki jak w Polsce, waluta oczywiście jest EUR.

Najpopularniejsze kurorty wczasowe na Costa de la Luz to Ayamonte czyli bardzo urokliwe miasteczko w pobliżu granicy z Portugalią z unikatowym Starym Miastem. Ponadto Isla Canela, mocno skomercjalizowana, leżąca również przy granicy portugalskiej posiadająca całą masę typowych atrakcji turystycznych.