Klimatyczne miasteczka i urocze wysepki

0
33
Rate this post

Chorwacja to nie tylko wyjątkowe wybrzeże dalmatyńskie, to również mnóstwo innych fascynujących oraz urzekających miejsc. Będąc w Chorwacji na pewno szczególną uwagę warto zwrócić między innymi na klimatyczne miasteczka oraz na urocze wysepki. Chorwacja może się poszczycić kilkudziesięcioma wysepkami, które usytuowane są oczywiście na morzu Adriatyckim. Spośród największych wysp aż czterdzieści pięć jest zamieszkanych, można więc na nie dotrzeć i je zwiedzać. Nie sposób również nie wspomnieć o idealnych warunkach do nurkowania, które panują właśnie tutaj. Wszyscy miłośnicy podwodnego obserwowania świata na pewno będą zachwyceni, można tu bowiem znaleźć wiele fascynujących raf koralowych. Jedną z większych chorwackich wysp jest wyspa Cres,
z miastem o tej samej nazwie. Ponadto na wyspie znajduje się szczyt, liczący sobie sześćset metrów wysokości, jest także chronione jezioro, atrakcji turystycznych tu więc nie brakuje.
W mieście Cres możemy zobaczyć również wiele ciekawych zabytków i miejsc. Krk to jeszcze jedna większa wyspa, równie atrakcyjna. Jest to wyspa bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym, znajduje się tu wiele kurortów, hoteli oraz ośrodków rekreacyjno wypoczynkowych. Na wyspie znajduje się również miasto o nazwie Krk, w którym można zobaczyć wiele ciekawych budowli oraz pozostałości z czasów rzymskich. Nie sposób także nie wspomnieć o klimatycznych miasteczkach, których na terenie Chorwacji również nie brakuje. Możemy w nich odnaleźć przepiękne zabytki, a także liczne lokale gastronomiczne, w których można spróbować najsmaczniejszych dań kuchni chorwackiej.