Nowości:

Hiszpania i Los Toros

Hiszpania i Los Toros

Los Toros i Corrida
W Pampelunie byki biegające po ulicach miasta stanowią wielkie zagrożenie dla bawiących się w ten osobliwy sposób ludzi. Tam tez byki są górą i zawsze wygrywają z człowiekiem.

Corrida to już zupełnie, co innego, tutaj byk skazany jest na porażkę. Byk przegrywa nawet w sytuacji, kiedy uda mu się wziąć matadora na rogi.

Prestiżowe corridy organizowane są w Sewilli i Madrycie. Trwają około tygodnia a czasami dłużej towarzysząc największym świętom. Każdego roku corridę, czyli walki byków ogląda ok. trzydzieści milionów widzów bezpośrednio na arenach. Rok rocznie na arenach ginie ponad dwadzieścia tysiące byków.

Los Toros to po hiszpańsku walki byków. Sezon na Los Toros w Hiszpanii zaczyna się wczesna wiosną i traw do końca października. Później matadorzy przenoszą się do Meksyku gdzie kontynuują sztukę Los Toros aż do następnego toku.

Królestwo Corridy to oczywiście Andaluzja, gdzie znajduje się prawie 80 aren do walki z bykami. Najsłynniejsza arena przygotowana pod Corridę Los Toros to słynna Ronda w Sewilli. Niemniej jednak najbardziej prestiżowe i uznane walki odbywają się w stolicy Hiszpanii w Madrycie.

Reguły Los Toros są ściśle ustalone i przestrzegane. W dniu walki w samo południe każdy z trzech matadorów otrzymuje w przydziale po dwa byki. Zatem każdy matador stacza dwie walki z bykami. Corrida rozpoczyna się zazwyczaj, co najmniej po godzinie siedemnastej, czasami już pod wieczór przed dwudziestą. Zarówno o nagrodzie dla matadora jak i o rozpoczęciu walki decyduje prezydent Corridy. Najlepszy w danym dniu matador otrzymuje w nagrodę nawet dwa ucha i ogon byka, ale tylko wtedy, kiedy faktycznie na to zasłuży.