Najlepsze hotele w Turcji

0
80
Rate this post

Turcję co roku odwiedza kilka milionów turystów. Stale ich przybywa. Czy byłoby to możliwe z kwaterami kiepskiej jakości? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, ale jednocześnie zastanawia nas jak muszą wyglądać najlepsze hotele w Turcji, te przeznaczone dla najbogatszych. Czy jest to standard na poziomie światowym?

BARUT HOTEL KEMER

To pięciogwiazdkowy obiekt mieszczący się w miejscowości Kemer na Riwierze Tureckiej. Widok rozpościerający się z okien jest jednym z najpiękniejszych w całej Turcji. Widzimy zarówno Morze Śródziemne jak i góry Taurus. Do dyspozycji pensjonariuszy jest piaszczysta plaża oraz 4 restauracje serwujące specjały różnych kuchni.

QUEEN ELIZABETH ELITE SUITE HOTEL & SPA

To inny ciekawy hotel położony w Kemer. Posiada cztery gwiazdki. Ma kształt portu z zakotwiczonym w nim statkiem. Do dyspozycji gości są baseny wewnętrzne i zewnętrzne, 6 tematycznych restauracji, 200 luksusowych pokoi i apartamentów, spa oraz kręgielnię i plac zabaw dla dzieci.

SUEANO HOTELS GOLF

Ten hotel usytuowany jest w odległości 6 kilometrów od miejscowości Belek. Jak sama nazwa sugeruje, znany jest z najlepszych pól golfowych w Turcji. Jest on bardzo nastawiony na miłośników tego sportu. W ofercie mamy także kurs dla początkujących osób. Oprócz tego znajdziemy tam także luksusowo urządzone pokoje, świetną obsługę, prywatna piaszczysta plaża oraz smaczna kuchnia. Miejsce idealne na odpoczynek i relaks z kijem w ręku.

CALISTA LUXURY RESORT

W Belek trafimy także na inny pięciogwiazdkowy hotel, który powstała przy udziale firm niemieckich oraz brytyjskich. Goście do dyspozycji mają prywatną piaszczystą i szeroką plażę, domki willowe, luksusowe pokoje i apartamenty, kilka basenów, łaźnie, sauny, korty tenisowe oraz 10 tematycznych restauracji.

TITANIC DELUXE BEACH & RESORT HOTEL

Nazwa brzmi znajomo. Nie ma w tym przypadku, gdyż ten pięciogwiazdkowy hotel ma kształt sławnego statku oceanicznego. Położony jest niedaleko Antalyi. Poza bryłą słynie także ze sporego zewnętrznego basenu o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Do dyspozycji gości są także 4 restauracje oraz słynne zabiegi spa.

RAMADA PLAZA

To kolejny pięciogwiazdkowy hotel położony w Antalyi. Do dyspozycji gości są łaźnie tureckie, sauna, siłownia, sala do fitnesu, spa oraz 3 tematyczne restauracje. Obiekt wyróżnia się wspaniałym widokiem z okna na Morze Śródziemne oraz góry Taurus.

MARADAN PALACE

Ten leżący niedaleko Antalyi pięciogwiazdkowy hotel należy do jednego z najdroższych nad całym Morzem Śródziemnym. Posiada prywatną plażę usypaną z 9 tysięcy ton egipskiego piasku. Wnętrza tego obiektu zdobią kamienie szlachetne, złoto i włoski marmur. Nawiązuje architektonicznie do pałacu osmańskiego. Do dyspozycji gości jest blisko 550 pokoi i apartamentów urządzonych w różnych stylach. Poza tym znajdziemy tam także łaźnię turecką, siłownię, strefę medytacji, spa oraz saunę i przylegającą do niej śnieżną strefę z prawdziwym śniegiem. Do hotelu przylega zewnętrzny basen o powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych. W jego wnętrzu znajduje się akwarium z tysiącami ryb oraz rozpościerającym się nad nim mostem zaprojektowanym przez Leonarda da Vinci.