Migdały, czereśnie i rozmaryn, czyli urlop w Hiszpanii

0
111
Rate this post

Hiszpania, jako miejsce na urlop? Na te słowa wiele osób puka się w głowę. Można wyliczać na palcach: po pierwsze daleko, po drugie drogo. Wszystko po to, żeby leżeć na zatłoczonej plaży? Nic bardziej mylnego.

Nieodkryta Hiszpania – piękne Alicante

Alicante z jego pięknymi plażami położone nad brzegiem morza Śródziemnego z historycznym portem, barami tapas i nocnym życiem stanowi przeciwwagę dla sadowniczych okolic Xixony. Idealne miejsce na urlop. Wielkie połacie prawie czerwonej ziemi poprzetykane bladozielonymi drzewami w górze i soczysta zieleń sadów owocowych w dolinie. Migdały, rozmaryn i czereśnie rosną na prawie każdym centymetrze wolnej przestrzeni.

Z migdałów wytwarzany jest słodki turon, smakołyk z którego słynie region. Między kwietniem a majem, odbywa się festiwal tego przysmaku. Lokalne bary tapas serwują w tym czasie delikatne przekąski inspirowane smakiem migdałów i samego turon, co jest ciekawym kulinarnym przeżyciem.

Oprócz tego w Alicante można też spróbować niesamowitych owoców morza w jednej z wielu cudownych knajpek położonych w porcie, oraz cieszyć się uroczą atmosferą hiszpańskiego miasteczka.

Hiszpania na każdą kieszeń

Alicante jest jednym z najładniejszych i najdroższych ośrodków wypoczynkowych w Hiszpanii. Czy da się spędzić tam urlop bez wydawania bajońskich sum? Oczywiście, że tak! Krok pierwszy to znalezienie dobrego połączenia lotniczego. W przypadku Hiszpanii lepiej zrezygnować (ze względu na obecne ceny paliwa i odległość) z podróży samochodem i znaleźć dobre połączenie przesiadkowe w tanich liniach lotniczych.

Najczęściej najlepszą ofertę można znaleźć w Wizz Air i, co ważniejsze, przewoźnik naprawdę dobrze planuje przesiadki. Szukając biletu przesiadkowego, należy sprawdzić, czy czas oczekiwania na następny samolot nie jest zbyt długi. Logiczne? Tak, ale trzeba pamiętać, że, jeżeli nie zna się języka i jest na danym lotnisku po raz pierwszy, to odnajdywanie odpowiedniej bramki zajmuje dużo czasu, a szukanie jej w biegu nie jest dobrym początkiem urlopu.

Optymalnym czasem na spokojne wyjście z samolotu, zorientowanie się, gdzie należy iść i wypicie małej kawy są dwie – trzy godziny. W przypadku Wizz Air loty są planowane właśnie w ten sposób, a wybierając podróż z przesiadkami zaoszczędza się całkiem sporą sumę pieniędzy, którą można wydać na inne miejscowe przyjemności.

Drugim sposobem na oszczędzanie jest wynajęcie domu, zamiast hotelu. Jeżeli podróżuje grupa kilku osób, opcja ta staje się bardzo atrakcyjna cenowo. Wyżywienie? Produkty w hiszpańskich marketach są pyszne i zbliżone cenowo do tych z Polski. Dodatkowo Hiszpanie są niezwykle sympatyczni oraz pomocni i chętnie pomogą każdemu turyście. Istnieje wiele trików, które pozwalają oszczędzić pieniądze, w taki sposób żeby wymarzony urlop nie przekształcił się w debet na karcie. Wystarczy użyć wyobraźni i rozsądnie planować podróż.

Alicante i wiele innych wspaniałych hiszpańskich miast stoi otworem.