Jak przetrwać długą podróż autokarem na wakacje?

0
36
Rate this post

Samolotem, autokarem, pociągiem, samochodem – sposobów na dojazd na wakacje jest wiele. Nie każdy jednak lubi latać lub chce przez kilkadziesiąt godzin prowadzić auto. Wówczas decydujemy się na podróż autokarem. Jak więc umilić sobie długą podróż na wymarzony urlop?

Zanim wsiądziemy do autokaru i wygodnie się w nim rozsiądziemy, zadbajmy o odpowiednie spakowanie bagażu podręcznego, aby umieścić w nim rzeczy, które pozwolą nam miło spędzić długą podróż. Unikniemy w ten sposób również sytuacji, gdy na postoju będziemy musieli prosić kierowcę o otwarcie luku bagażowego i przekopywania się przez stertę bagaży, aby wyciągnąć coś z naszej walizki. To dodatkowo nie tylko może opóźnić całą jazdę, ale również rozproszyć i zdenerwować kierowcę.

Poduszka – rzecz niezbędna

Bardzo prawdopodobne, że w czasie długiej podróży będziesz chciał się chwilkę przespać. Niezależnie jednak od tego, czy siedzenia w autokarze są bardzo komfortowe, warto zabrać ze sobą specjalną poduszkę, która pozwoli ci uniknąć zdrętwienia karku. Przydatny może okazać się również podróżny kocyk, którym będziesz mógł okryć siebie i dziecko w czasie drzemki w autokarze.

Zaopatrz się w dobrą książkę

Dobra książka z naszego ulubionego gatunku nie tylko umili nam podróż, ale również sprawi, że szybciej zleci nam czas w podróży. Musimy się jednak liczyć z tym, że nie każdy jest w stanie czytać w podróży lub przy siedzeniu może nie być lampki. Wówczas dobrze jest się zaopatrzyć w audiobooka.

Tablety, komórki, ipody – czyli nowe technologie

Jeżeli nie przepadasz za czytaniem w podróży, a dodatkowo nie umiesz spać w autokarze, zaopatrz się
w sprzęt typu laptop, ipod, ipad, tablet itd., na których będziesz mógł oglądnąć film, posłuchać muzyki czy też pograć w gry. Nie zapomnij przy tym zabrać ze sobą słuchawek. Słuchanie na głos może bowiem przeszkadzać innym pasażerom, szczególnie w nocy, gdy chcą się przespać.

Podróżne gry planszowe

W sklepach możemy znaleźć gry planszowe, które są przystosowane do korzystania z nich w czasie podróży. Mowa tu np. o warcabach z magnesem czy też podróżnych scrabble. Warto się w nie zaopatrzyć szczególnie, jeżeli w długą podróż autokarem jedzie z nami również dziecko. Dla najmłodszych warto zabrać również bajki, kolorowanki, parę ulubionych zabawek.

Jedzenie i podręczne kosmetyki

Oprócz rzeczy, które mają nam umilić podróż nie zapominajmy również o jedzeniu, piciu, dokumentach czy też środkach higieny. Podręczna kosmetyczna pozwoli nam nie tylko odświeżyć się podczas dłuższego postoju, ale również zwiększy komfort podróżowania nam i współpasażerom.

Jeżeli chodzi o jedzenie, warto zaopatrzyć się w takie, które bez problemu może przetrwać dłuższą podróż oraz na które odpowiednio reagujemy. Lepiej nie eksperymentować z jedzeniem, którego nie znamy jadąc
w dłuższą trasę autokarem. Pamiętajmy też o wzięciu ze sobą odpowiedniej ilości płynów oraz leków – zarówno tych, które zażywamy codziennie, jak i tych przeznaczonych dla podróżujących.