Ile kosztuje wypożyczenie auta w Izraelu?

0
60
Rate this post

Wypożyczenie samochodu w Izraelu to koszt od około 600 do prawie tysiąca złotych na tydzień. Ile konkretnie trzeba za to zapłacić i gdzie szukać informacji?

Izrael to niezwykle ciekawy kraj, w którym wiele jest do zobaczenia. Truizm? Być może, ale ze względu na dominujący w mediach przekaz (wojna, terror, osadnicy na Zachodnim Brzegu itd.) warto go powtarzać. Zabytki starożytności, ale też chrześcijaństwa i, oczywiście, judaizmu. Do tego intrygujące zjawiska geograficzne i geologiczne – jest co robić. Jednym ze sposobów na poruszanie się pod tym niewielkim kraju jest wynajem samochodów. Pytanie, ile trzeba zapłacić za wynajem auta w Izraelu?

Zanim odpowiemy na to pytanie, kilka ważnych kwestii dotyczących wynajmu samochodów w Izraelu. Po pierwsze, w kraju tym obecne są wszystkie liczące się sieci międzynarodowe (Hertz, Avis, Budget i Sixt). Po drugie, na miejscu działa wiele firm lokalnych (największa – Eldan). Po trzecie, wynajem to dodatkowe koszta.

Jakie? Izraelski rząd narzuca obowiązkowe ubezpieczenie wypożyczonego samochodu, za które trzeba zapłacić równowartość 20 dolarów dziennie. A teraz czas na konkret, czyli odpowiedź na pytanie…

ile kosztuje wypożyczenie auta w Izraelu?

Żeby się tego dowiedzieć, korzystamy z popularnej wyszukiwarki arguscarhire.com. Zbadamy koszt wynajęcia auta na siedem dni, dla równego rachunku. Ale uwaga: odbierać i oddawać samochód mamy zamiar w godzinach otwarcia placówek. Wiele wypożyczalni umożliwia zwrot wozu w mniej typowych porach, ale dolicza sobie za to dodatkową opłatę.

Co się okazuje? Najtańsze, najmniejsze auto wynająć można za około 516 zł za tydzień. To niewygórowana kwota, jednak dostaniemy za nią samochód klasy Citroena C1 lub Suzuki Alto. Kto chce coś większego i wygodniejszego, zapłaci więcej. Od 590 zł za auto takie, jak Ford Fiesta, aż po 825 zł za VW Passata lub wóz zbliżony.

Dokładne ceny:

KategoriaCena 1Cena 2Cena 3Cena 4
mini516590590679
małe5165875901782
średnie7057068251783
duże706706825825

Lokalne wypożyczalnie w Izraelu

Wyszukiwarki sieciowe mają to do siebie, że nie uwzględniają wszystkich zmiennych. Nie każda wypożyczalnia udostępnia także swoje dane. Dlatego sprawdziliśmy także, ile kosztuje wynajem auta w Izraelu w lokalnych przedsiębiorstwach.

Wspomniana wcześniej, największa na rynku firma – Eldan – ma w swojej ofercie wiele klas samochodów z bardzo zróżnicowanych cenach. W najtańszym przypadku, auta klasy Chevroleta Sparka, za tygodniowy wynajem trzeba zapłacić 187 dolarów czyli około 600 zł. Wypożyczenie Mazdy 3 kosztuje już prawie 300 dolarów, a więc około 920 zł. Więcej informacji na stronie internetowej wypożyczalni.

Eldan cieszy się dobrą opinią, jednak może się zdarzyć, że zażąda zabezpieczenia na karcie kredytowej. Jego wysokość może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Warto się zatem na taką ewentualność przygotować.

Inna miejscowa firma, Tamir Rental, to ceny nieco wyższe. Najtańsze i najmniejsze modele można tam wypożyczyć za 210 dolarów na tydzień. Najdroższe – za 1,7 tys. dolarów (przy czym chodzi o auta klasy Jaguara S-Type). Także w tym przypadku informacje o stawkach znaleźć można na stronie firmy. W przypadku tej wypożyczalni trzeba będzie dopłacić za możliwość odbioru auta na lotnisku.

Rzymskie łaźnie w Hamat

Dla pewności rzuciliśmy jeszcze okiem na sprawdzoną przez nas na Islandii sieć Thrifty. To jedna z najtańszych opcji. Za najmniejsze auto trzeba tam zapłacić 139 dolarów za tydzień. Podobnie jest w przypadku większych samochodów.