Miejsca w których spędzisz udane ferie

0
50
Rate this post

Święta już za nami, huczne zabawy Sylwestrowe również, czas pomyśleć o wypoczynku w trakcie ferii. Istnieje szeroka gama propozycji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. W jednym z poprzednich artykułów opisywaliśmy miejsca Polski idealne na wakacyjny wypoczynek. Dziś z kolei pod lupę weźmiemy kilka ośrodków narciarskich.

Polska-Szklarska Poręba

Pierwsza polska propozycja to Szklarska Poręba. Miejscowość  ta jest usytuowana w województwie dolnośląskim, a dokładniej w powiecie jeleniogórskim.  Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich po polskiej stronie Karkonoszy. Na stokach Szrenicy przygotowano 5 tras zjazdowych oraz 6 wyciągów. Warto wspomnieć że w 2010 roku został oddany do użytku sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy. Na uwadze należy mieć fakt, iż wjazd na górę wynosi zaledwie 8,5 minuty. Stopień trudności tras jest dość zróżnicowany, dlatego każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oprócz tras zjazdowych miasto oferuje nam także możliwość uprawiania Skituringu. Jest to stosunkowo niedawno powstały sport. Polega na wędrówkach ze specjalnymi nartami, które dzięki wiązaniom, mogą służyć jako narty biegowe i zjazdowe. Warto więc pomyśleć o takiej innowacyjnej formie wypoczynku. Osobiście wypróbowałam tą formę aktywności. Jest dość męcząca, ale satysfakcja po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu jest nie do opisania .Dla osób które nie lubią aktywnego spędzania czasu polecam przejażdżki psimi zaprzęgami, można udać się również  na rodzinny kulig. Miasteczko jest małe, ale bez problemu znajdziemy tam miejsce noclegowe oraz dobrą zabawę . Ceny w tym kurorcie można określić jako niewygórowane, tak więc prawie każdy może sobie pozwolić na wypad do Szklarskiej. Moje wspomnienia z tego miasta są jak najbardziej pozytywne. Na myśl o ciepłej szarlotce serwowanej w jednym z lokali przypominam sobie cudowne chwile tam spędzone. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócę!

Austria-Tux

Kolejną, zagraniczną tym razem propozycją jest austriacki lodowiec Tux. Jest to już zdecydowanie oferta dla osób które na swój wypoczynek planują wydać więcej pieniędzy. Tux znajduje się  90km od Innsbrucka. W terenie obszaru narciarskiego znajdują się dwie miejscowości mogące zapewnić nawet  5000 miejsc noclegowych. W całym ośrodku udostępnionych jest aż 86 km tras oraz 21 wyciągów. Przy takich liczbach mamy pewność, że szusowanie będzie sprawiać radość, a kolejki do wjazdów staną się tylko niemiłym wspomnieniem . Z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce, które urzeka swoim krajobrazem jak i również dostępnością przez cały rok.

Polska-Zakopane

Następna propozycja to coś dla osób którym nie przeszkadza zgiełk i tłok miasta. Mowa o Zakopanem, które mimo pewnego przereklamowania wciąż jest dobrym miejscem na spędzenie urlopu. Mamy do wyboru 15 tras, co prawda każda z nich na innym stoku, ale dzięki tej różnorodności, codziennie można wybrać inne miejsce białego szaleństwa. Najwięcej nartostrad, bo aż 6 znajduje się pod Nosalem. Każdy kto już trochę jeździ bez wahania może udać się właśnie tam. Polana Szymoszkowa to z kolei oferta dla osób mniej zaawansowanych. W okolicy miasta znajduje się jeszcze kilkanaście innych stoków, tak więc dla posiadaczy samochodu   dojazd nie powinien stanowić problemu .Jeśli chodzi o ceny to wypoczynek tam jest zdecydowanie droższy niż w Szklarskiej Porębie.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze porównanie pomoże dokonać wyboru. Pamiętajmy jednak o własnym bezpieczeństwie. Wybierajmy trasy dostosowane do naszych możliwości. Nie raz niegroźny upadek może spowodować urazy, które zamienią wymarzony urlop w niebezpieczne powikłania.