Poradnik świątecznego podróżnika

0
56
Rate this post

Serwis BiletyAutokarowe.pl oraz Lotnicze-Bilety.pl radzą: wczesna organizacja podróży kluczem do udanego wyjazdu…Święta to gorący okres dla całej branży transportowej. Jeżeli zamierzasz spędzić Boże Narodzenie poza domem, przygotuj się na liczne utrudnienia podróży. Jak przetrwać grudniowy przelot, radzą redakcje portali Lotnicze-Bilety.pl i BiletyAutokarowe.pl.W okresie świątecznym jak w żadnym innym liczy się wczesna organizacja podróży, jej zaniedbanie jest bowiem główną przyczyną problemów narastających wraz ze zbliżaniem się daty wyjazdu. Całą branżą transportową rządzi bowiem wspólna zasada: im wcześniej zarezerwujesz, tym mniej zapłacisz.

Zamawiając bilety lotnicze lub autokarowe z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zapewniasz sobie znaczne oszczędności, mogące w najlepszym wypadku sięgnąć nawet kilkuset złotych. Reguła ta sprawdza się zwłaszcza w okolicy Bożego Narodzenia: kupując bilety na krótko przed wyjazdem zapłacisz nawet dwa razy więcej niż rezerwując parę miesięcy wcześniej.

Z czasem zawęża się również twój wybór – im bliżej grudnia, tym więcej kursów zostaje całkowicie wyprzedanych. Spóźniony podróżnik musi więc zdecydować się na jedną z ofert, które pozostały – być może przegapiając znacznie wygodniejsze i tańsze połączenie.

Jeśli decydujesz się na skorzystanie z usług przewoźników autokarowych, możesz, oczywiście, wybrać zakup biletu już na dworcu, od kierowcy autokaru.Jeśli decydujesz się na skorzystanie z usług przewoźników autokarowych, możesz, oczywiście, wybrać zakup biletu już na dworcu, od kierowcy autokaru. W okresie świątecznym możesz być jednak pewny, że w ten sposób nigdzie nie pojedziesz. Kierowca nie wpuści cię do pojazdu, ponieważ będzie miał komplet. Nawet jeśli przez okno zobaczysz wolne miejsca, to będą one zarezerwowane dla osób, które wykupiły bilet autokarowy online, a wsiądą na kolejnych przystankach. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewny, czy rezerwować miejscówki już dziś, czy poczekać na grudzień, weź pod uwagę wszelkie nieprzewidziane podwyżki cen, które mogą wyniknąć np. z pogorszenia się sytuacji gospodarczej kraju.

Zwłoka w przypadku organizacji podróży świątecznych nie popłaca, co pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie w pośrednictwie sprzedaży biletów. Właśnie rozbrzmiewa ostatni dzwonek dla osób, które pragną spędzić święta poza domem – jeśli będziecie zwlekać z rezerwacją do listopada, przepłacicie, a nawet możecie zostać zmuszeni do rezygnacji z wyjazdu. Warto oszczędzić sobie stresu i nieprzyjemnych sytuacji, planując z paromiesięcznym wyprzedzeniem.