Punta Cana – Perła Karaibów

0
43
Rate this post

Nieskazitelna biel piachu, głęboki błękit otoczonej palmami laguny, i orzechowy brąz karaibskiego rumu, w którym niespiesznie rozpływają się dwie kostki lodu. W tym wszystkim Ty – na leżaku. Gotów żeby wstać i przeżyć najlepsze wakacje życia?

Dominikana jest drugą co do wielkości wyspą Morza Karaibskiego, to właśnie tam wśród zieloności wysp i błękitu wody – kręcono niektóre sceny słynnych „Piratów z Karaibów”. I choć można zanucić, że „prawdziwych piratów już nie ma”, to na Dominikanie wciąż do odkrycia czekają niezwykłe skarby, warte więcej od skrzyń pełnych złota. Punta Cana jest najdalej wysuniętym na wschód przylądkiem Dominikany. Ten piękny rejon leżący na Wybrzeżu Kokosowym stanowi chlubę wyspiarzy, nie tylko z powodu swego piękna, lecz także niezwykłych właściwości ekologicznych i kulturotwórczych. Tamtejszy piach należy do jednych z najczystszych na świecie. Niezwykłym widokiem są ciągnące się kilometrami białe plaże, kontrastujące z głębokim turkusem, pełnego życia Morza Karaibskiego. Palmy kokosowe przynoszą cień, owocując pysznymi orzechami wypełnionymi kojącym mleczkiem. Uważaj, żeby jakiś nie spadł Ci na głowę!

Punta Cana słynie z dobrze zaaranżowanej strefy turystycznej, obsadzonej wysokiej klasy hotelami, z których wiele oferuje opcje all-inclusive. To doskonała okazja żeby spróbować lokalnych owoców morza, w szczególności krewetek i langust słynnych ze swoich właściwości prozdrowotnych i afrodyzyjnych. Koniecznie spróbuj też cenionego w całym świecie karaibskiego rumu i opcjonalnie – eksportowanych z Kuby cygar marki Cohiba.

Karaiby to nie tylko piękne plaże i opalanie. Na Punta Cana znajdziesz bogatą ofertę animacyjną, obejmującą ekscytujące sporty wodne: kitesurfing, windsurfing i narty wodne. To naprawdę świetna okazja żeby spróbować swoich sił na wodzie, tym bardziej, że efekty nauki są widoczne już po pierwszych godzinach na desce. Na miłośników i amatorów zanurzeń czekają przepiękne i dziewicze rafy koralowe, obfite w tysiące gatunków niespotykanych nigdzie indziej morskich stworzeń. Bardziej stonowani mogą wybrać się np. na golfa. Jedno z pól – White Sands znajduje się w strefie turystycznej Bávaro, pełnej restauracji i sklepów z pamiątkami. W pobliżu są także szpitale, posterunek policji turystycznej i centrum handlowe.

Warto poznać historię wyspy, zawierającą także polski wątek i jej mieszkańców, którzy są do Polaków szczególnie życzliwie usposobieni. Koniecznie odwiedź oddaloną o dwie i pół godziny jazdy stolicę kraju – Santo Domingo. To pierwsze, założone w 1496 roku miasto w Nowym Świecie. Najstarsza dzielnica kolonialna została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1990 roku.

Godna polecenia jest mała, tropikalna wyspa Catalina przy południowo-wschodnim wybrzeżu Dominikany, oddalona o godzinę od Punta Cana. Z niemal każdego kąta wyspy można podziwiać widok 360 stopni. Warto skorzystać z oferowanej tam gastronomii. Nie ma niclepszego nad świeżo wyłowionego kraba przyrządzonego nad ogniskiem, w akompaniamencie zachodzącego słońca.

Wieczorem wybierz się do odwiedzanych przez wyspiarzy klimatycznych knajpek i klubów z muzyką na żywo. Wsłuchaj się w puls bębnów i poczuj gorącą magię Dominikany. Może już w te wakacje?