Wyspy jońskie

0
60
Rate this post

Należą do najchętniej odwiedzanych wysp, którymi może się pochwalić Grecja. Wyspy Jońskie to grupa kilku malowniczych wysp, wśród których nie brak istnych perełek. Korfu, Itaka oraz Zakinthos już dawno stały się miejscami letniego wypoczynku, a wczasy na ich terenie oferuje niemal każde biuro podróży. Nieco mniej znane są wyspy Paksos, Lefkas oraz Kefalinia, które również mogą oczarować swym pięknem. Co warto wiedzieć na temat tych wysp? Jakie atrakcje turystyczne czekają na ich terenie?

Położenie Wysp Jońskich

Wyspy Jońskie przyciągają swym położeniem. Rozrzucone wzdłuż zachodniego wybrzeża Grecji, przyciągają bliskością oraz łagodnym klimatem. Latem jest tu jednak dość gorąco i sucho, co nie przeszkadza jednak turystom chcącym spędzać czas głównie na plaży.

Korfu – wyspa pełna atrakcji

Korfu jest najpopularniejszą ze wszystkich Wysp Jońskich, a biura podróży dość szybko doceniły jej potencjał. Zachwyca tu przede wszystkim wspaniałe miasto Korfu, na terenie którego można się spotkać z niezwykłą architekturą. Zadziwia Góra Pantokrator oraz nadmorska wioska Kalami. Na miłośników przyrody czeka piękna laguna Korision, znana z obecności wielu wspaniałych gatunków zwierząt. Kanał Miłości oraz skały Sidari to kolejne perełki, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Kelafania: spotkania z archeologią

Liczne stanowiska archeologiczne potwierdzają długą historię osadnictwa na tej wyspie. Dla miłośników historii jest ona miejscem wyjątkowym, które z pewnością zasługuje na uwagę. To również miejsce wyjątkowe dla miłośników przyrody. Jedną z największych atrakcji na wyspie stał się Narodowy Park Góry Ainos, znany z dzikich koni oraz niezwykle rzadkich odmian jodły.

Lefkas – wyspa pełna kontrastów

Lefkas to niezwykła wyspa. Z jednej strony można tu podziwiać nadmorskie letniska, które z niewielkich wiosek powoli przekształcają się w modne ośrodki wypoczynkowe. Z drugiej strony nie brak ukrytych w górach wiosek, w których tylko nieliczne domostwa przyjmują na noclegi turystów. Te kontrasty sprawiają, że Lefkas może okazać się niezwykle intrygującym miejscem na wczasy dla każdego miłośnika niebanalnych atrakcji.

Itaka: wyspa Odyseusza

Kojarzona przede wszystkim z postacią Odyseusza Itaka to kolejna perełka, dzięki której Wyspy Jońskie cieszą się wielką popularnością. Ładne porty, malownicze zatoki i miasteczka kuszące niezwykłą atmosferą sprawiają, że wczasy na tej wyspie mogą okazać się wspaniałym przeżyciem dla każdego. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tu wioska Stawros, w pobliżu której można podziwiać Pałac Odyseusza oraz ciekawe Muzeum Archeologiczne.

Zakinthos: wyspa żółwi

Żółwie morskie oraz takie atrakcje, jak Błękitne Groty i Zatoka Wraku stały się symbolami tej wyspy. Biura podróży chętnie oferują wczasy na jej terenie, skupiając się na jej przyrodniczych i krajobrazowych walorach. Takich atrakcji jest tu wiele, a wspaniały wypoczynek gwarantują malownicze plaże. Takie atrakcje rekompensują brak zabytkowych miasteczek, które w większości uległy zniszczeniu w trakcie trzęsień ziemi.

Wczasy na terenie Wysp Jońskich mogą okazać się wspaniałą przygodą dla każdego. To archipelag przyjazny dla tych, którzy chcą podróżować z całą rodziną oraz tych, którzy chcą w ciszy i spokoju delektować się grecką przyrodą. Dla każdego znajdzie się moc atrakcji, a wycieczki po ich najpiękniejszych zakątkach z pewnością na długo zapiszą się w pamięci.