Skoki tandemowe

0
55
Rate this post

Nowoczesne spadochroniarstwo pozwala przeżyć niesamowitą przygodę. Swobodne szybowanie w powietrzu umożliwia podziwianie pięknych widoków, których na pewno nie dostrzeżemy z okien samolotu. Taki lot w powietrzu pozwala również poczuć niesamowite wrażenia – wiele osób twierdzi, że skacząc ze spadochronem czuje się jakby pokonywało siły grawitacji.

Początkujący mogą spróbować swoich sił podczas skoku w tandemie. Skoki tandemowe z powodzeniem można znaleźć w ofertach wielu szkół spadochronowych. Swoje bazy często mają one na znanych lotniskach rekreacyjno-sportowych. Zwykle takie bazy posiadają rozbudowaną infrastrukturę – obiekty noclegowe wokół lotniska, placówki gastronomiczne oraz rozrywkowe. To sprawia, że lotniska stają się idealnym miejscem do organizacji imprez, których główną atrakcją są skoki tandemowe.
Za bezpieczeństwo skaczącego odpowiada doświadczony instruktor, który dobiera odpowiedni skafander i uprząż, przeprowadza szkolenie instruktażowe oraz steruje lotem spadochronu i dba o bezpieczne miejsce do wylądowania.