Hiddensee

0
70
Rate this post

Hiddensee jest to wyspa położona na morzu Bałtyckim. Od Berlina dzieli ją zaledwie 5 godzin jazdy pociągiem i podróży promem. Ale naprawdę warto. Jest ostoja spokoju i ucieczka od zgiełku wielkiego miasta.
Już w latach 20 XX wieku była ona bardzo popularna wśród intelektualistów, którzy zaszywali się na niej by móc zebrać myśli. Nieco żółwie tempo życia jakie toczy się na Hiddensee dobrze się do tego nadawało i wciąż zresztą nadaje. trudno dlatego jest uwierzyć, że na wyspę docierają tylko bardzo nieliczni zagraniczni turyści, którzy przybyli do Berlina. No ale cóż. Może to i lepiej. przynajmniej życie na wyspie nie za wiele się zmienia.
Wyspa jest obszarem wyjątkowym. Już dawno została ochrzczona mianem „perły Bałtyku”. Panuje na niej całkowity zakaz ruchu samochodów osobowych co sprawia, że hałas na niej jest minimalny. Pełna wrzosowisk i niesamowitych rozlewisk skłania do długich spacerów. A jeśli chcemy przemieścić się na większą odległość do użytku mamy powozy konne. Trochę jakby czas się zatrzymał, ale o to przecież chodzi.