Jaki środek transportu wybrać?

0
67
Rate this post

Wygoda w podróży jest decydującym czynnikiem mającym wpływ przy na wybór środka lokomocji. Ważne są też koszty, oraz odległość jaką musimy pokonać. Trasy o niewielkiej liczbie kilometrów warto przemierzyć własnym samochodem, natomiast wybierając się na inny kontynent najodpowiedniejszy będzie lot samolotem.

Samochód osobowy.

Z pewnością jest to najpopularniejsza forma transportu. Gwarantuje wygodę i komfort w czasie długodystansowych podróży. Od nas zależy kiedy planujemy odjazd, wyjazd a także częstotliwość postoi. Jest to oczywiście zaletą, której inne środki nie są w stanie nam zapewnić. Samochód pozwoli nam dostać się bezpośrednio do punktu docelowego, oszczędzając niepotrzebnych przesiadek.

Wybierając się w pojedynkę warto jednak wybrać inny środek, gdyż cena benzyny może nawet kilkakrotnie przewyższyć cenę biletu np. koleją. Samochód osobowy jest jednak najdogodniejszą formą transportu, wybierając się w podróż z całą rodziną.

Pojazdy szynowe.

Pociągi mają dobrze rozwiniętą sieć połączeń, co jest z pewnością dużym plusem tego .środka lokomocji. Duża liczba połączeń krajowych zaskarbia sobie co raz to więcej pasażerów. W zależności od pieniędzy, którymi dysponujemy możemy wykupić sobie bilet w klasie, która najbardziej nam odpowiada. Trzeba pamiętać, aby bilet zamówić na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Unikniemy wtedy nieprzyjemnych sytuacji typu: brak miejsc, przepełnienie pociągu. Pociągi mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Jednym podoba się ten dreszczyk emocji z dużym tłokiem, brakiem miejsc, niekoniecznie mile widzianymi pasażerami, drugim natomiast podróż koleją, chce się kojarzyć wyłącznie z czystym peronem, elastycznością odjazdów, oraz samą przyjemnością podróżowania.

Środki transportu lotniczego.

Podróż w przetworzona jest na pewno niesamowitym doświadczeniem. Oprócz przyjemności w czasie podróży, czaka nas sporo przygotowań przed do tego przedsięwzięcia. Najważniejszy jest nasz bagaż, a raczej jego zawartość. Warto upewnić się jakie zasady obecnie obowiązują, a być nie być zaskoczonym na lotnisku. Każdy lot samolotem wiąże się z tym, iż torba podróżna nie może przekroczyć wyznaczonej granicy ciężkości (za nadbagaż jest możliwość dodatkowej opłaty). Trzeba też pamiętać, iż na pokład nie można zabrać płynów oraz produktów podobnej konsystencji, środków chemicznych, ostrych narzędzi itp.

Cena lotu jest nadal jeszcze wysoka, ale ma to związek z okresem lotu, pokonaną trasą. Ceny biletów mogą nawet znacznie różnić się w zależności od rodzaju linii. Istnieją też tanie linie lotnicze, na którą głównie decydują się podróżujący. Zdarzają się też promocje „Last Minute”, z czego chętnie korzystają turyści.

Autokar.

Decydując się na autokar, koniecznie trzeba sprawdzić czy przeszedł on konieczne wymogi (ważny przegląd, środki ostrożności itp.). Autokar zazwyczaj kojarzy się długą, męczącą podróżą. Ale jest w miarę tanim środkiem transportu, czym zaskarbia sobie dużą liczbę pasażerów. W wyniku tego trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji biletu. W czasie letnim autokary są przepełnione, dlatego też, wato czuć się bezpiecznym z biletem w ręku na kilka dni przed.

Długodystansowa podróż zapewne będzie wygodniejsza w nocy. Trzeba pamiętać o złodziejach, kieszonkowcach i w miarę możliwości być czujnym całą drogę. Za zgubiony, skradziony bagaż kierowca nie odpowiada.

Nie da się przeoczyć faktu, iż każdy środek transportu ma swoje zalety jak i wady. Każdy z wyżej wymienionych ma swoich zwolenników jak i przeciwników. To, czym wybierzemy się w podróż, jest osobistą sprawą każdego z nas, ale zależy też od wielu czynników. Między innym kwoty przeznaczonej na przejazd, oddalenia miejsca docelowego, a także własnego uznania. Bez względu czy będzie to autokar czy też samochód osobowy, zadbajmy, aby spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa.